Elektromos motorok, robogók és villanyautók találkozója és gyorsulási bemutatója Győrben a Lightning Day családi napon

Elektromos robogó, elektromos motorkerékpár, 2022. 06. 21.

A legokosabb autó (KITT) találkozott a leginteligensebb elektromos robogókkal és a legkörnyezetbarátabb családokkal Győrben a Lightning Day III. villanyautós családi napon.

A 101 EV Park jóvoltából felállított 101 méteres gyorsulási pályán az elektromos autók mellett az elektromos motorkerékpárok és villanyrobogók is összemérték gyorsulásukat. A Teslák és Porsche Taycanok gyorsulási bemutatója után volt lehetőség a bátrabbaknak is kipróbálni az elektromos járművek nyomatékát és gyorsulását. Persze csak utasként, szakavatott pilóták mellett. Szintén nagy érdeklődés követte a tisztán elektromosan tölthető egynyomvonalon haladó járművek versenyét is. Az elektromos hajtású motorkerékpárok és robogók sok meglepetést okoztak a nézőknek, de a szakmának is. Voltak kategórián belüli, és kategóriák közötti összecsapások is, de azt is megnéztük, hogy egy kategóriagyőztes elektromos robogó hogy boldogul a második helyezett ellen, ha ketten ülnek rajta.

Nézzünk meg néhány összecsapást a 101 méteres gyorsulási pályáról:

Elsőként az igen népszerű segédmotoros kategória egyik versenye, ahol a "B"-kategóriás jogosítvánnyal vezethető elektromos motorok versenyeztek:

A segédmotoros kategória (L1e-B) két népszerű elektromos motorja indul egymás ellen a 101 méteres gyorsulási pályán: MOTRON VIZION vs SUPER SOCO elektromos motor gyorsulási verseny. A SUR-RON -t is legyorsuló középmotoros szíjhajtású Motron Vizion úgy látszik, a kategóriájában nem talál legyőzőre. Már mindenki a kategóriagyőztesek gálaversenyeit várja, hogy az eggyel magasabb A1-es (125-ös) kategóriában is helytáll-e a Motron Vizion.

A segédmotoros kategória (L1e-B) győztese a leggyorsabb "125-ös" (L3e-A1) elektromos robogó ellen. A gálagyorsuláson a két kategória-győztes elektromos motor mérte össze erejét: MOTRON VIZION vs NIU MQi GT EVO elektromos motor gyorsulási versenyen azt láthatjuk, hogy a kis Motron Vizion erősen startolt, de a NIU erőfölénye a sebesség növekedésével egyre szembetűnőbb. A jogszabályoknak megfelelően a segédmotoros kategória 45 km/óránál nem gyorsult tovább, így a 101 méteres pálya nagyobbik részében végsebességgel ment. Az A1-es EVO 80 km/órára gyorsult 100 méteren, szűk 7 másodperces időt produkálva.

NIU MQi GT EVO vs SUPER SOCO elektromos motor gyorsulási verseny.

A két leggyorsabb elektromos A1-es (125-ös) robogó a NIU NGT vs NIU MQi GT EVO gyorsulási versenye a győri találkozón. Természetesen a papírforma igazolódott be, és a NIU MQi GT EVO az indulástól kezdve magához vette az irányítást, és magabiztosan 7 mp körüli idővel nyerte a 101 méteres gyorsulási versenyt.

Az A1-es (125-ös) elektromos robogók gyorsulási versenyének első és második helyezettje versenyzik úgy, hogy a győztes most utast is visz magával. Arra voltunk kíváncsiak, hogy kiegyenlítettebb lesz-e a verseny, ha ketten ülnek a NIU MQi GT EVO-n. NIU MQi GT EVO 2 személlyel vs NIU MQi GT elektromos robogó gyorsulási verseny. Az eredményjelzőnél szinte észrevehetetlen volt a különbség az utas nélküli és a kétszemélyes futam között. Nem nagyon zavarja az elektromos robogót az utas a gyorsulásnál... (7,1 mp)

Természetesen a kategóriaváltás itt sem hozott meglepetést, és a NIU MQi GT EVO is talált legyőzőre az "A-korlátlan" kategóriából a ZERO személyében:

Természetesen mindig van egy erősebb (kategória) Az A1-es (125-ös) kategória győztese is méltó kihívóra talált az A-korlátlan kategóriából. Ismét két kategóriagyőztes mérte össze az erejét: ZERO vs NIU MQi GT EVO elektromos motor gyorsulási verseny. Bár az eredmény egyértelmű, az indulásnál még nem mutatkozott meg a többszörös erőfölény a ZERO javára. A sebesség növekedésével a ZERO megmutatta, hogy ki a király a gyorsulási pályán. (Amig meg nem érkezik a NIU RQi GT. üdv.: a szerk.) :-)
A 101 méternél kicsivel több mint 1 másodperc, és majdnem 20 km/óra különbséget mutatott a kijelző.

Ha szeretnél hasonló jó hangulatú rendezvényeken részt venni, vagy érdekel az elektro mobilitás, iratkozz fel az ELEKTROMOS MOTOROS TALÁLKOZÓ csoportunkba!